Ana sayfa Ev Alma Akıllı Evler Mutlu Yaşamlar

Akıllı Evler Mutlu Yaşamlar

0

Akıllı evler mutlu yaşamlar için bir araçtır. Konforlu ve daha rahat bir yaşam imkanı sağladığından dolayı faizsiz ev alma düşüncesinde olanların hayalidir. Faizsiz ev seçenekleri arasında akıllı evler de vardır. Akıllı evlerin fiyatları diğerlerine göre yüksektir. Bir dönem bankaların verdiği konut kredilerinin faiz oranları düşünce akıllı ev sahibi olma imkanı arttı.

Önceki yıllara oranla akıllı ev fiyatları biraz düştü. Böyle olunca belli bir seviyenin üzerinde gelire sahip olanlar dahi en uygun kredi ile alabilme imkanını yakaladı. Banka Kredisi alınan evin geri ödemesini çok daha yükselttiği için diğer seçenekler de değerlendirilmeli. Akıllı ev sahibi olmak için faizsiz finans sistemi daha makul bir tercih olacaktır.

Uzaktan Kontrolle Akıllı Evler Mutlu Yaşamlar

Tek bir panel üzerinden veya akıllı cihazınızdan evinizin kapısını, ışıklarını, fırınını, pencerelerini kontrol etmek ister misiniz? Eminiz herkes evet cevabını verecektir. Kiradan kurtulmak ve böyle bir eve sahip olmak harika bir duygudur. Akıllı cihaza, bilgisayara ve ya bir panele bağlanan kapı, pencere, aydınlatmalar ve ısıtma sistemi tek bir tuşla işlerlik kazanır.

Dışarıdan eve geleceğinizde mobil cihazınızdan kaloriferleri yakabilir, ısısını yükseltebilirsiniz. Ev kredisi veya diğer seçeneklerle bütün bu imkanlara ulaşılabilir. Hatta peşinatsız ev sistemleriyle almak daha bir makul olacaktır. Uzaktan kumanda ile ısının artırılabilmesi faturaların da düşmesine neden olacaktır. Bütün gün yanmayacağı için tasarruf edilecektir. Aynı işlem yaz aylarında klimayı açmak ve yükseltmek için kullanılabilir.

Akıllı Evlerin Sunduğu İmkanlar

Akıllı evler yüksek güvenliğe sahiptir. Evden uzakta geçirilecek gecelerde ışıklar kilometrelerce uzaktan dahi açılabilir. Açılan ışıklar evde biri olduğu hissini uyandıracağından koruyucu etki sağlar. Gayrimenkul dünyasında oldukça popüler olan akıllı evlerde güvenlik kameraları vardır. 24 saat boyunca kayıt alırlar. Güvenlik kamerası kayıtları mobil cihazdan veya bilgisayardan eş zamanlı olarak izlenebilir.

Hırsızlık ve her türlü tehlike için alarm sistemleri kurulmuştur. İtfaiye ve polis ile bağlantısı olan alarm sistemleri olası tehlikeye anında müdahale edilmesini sağlar. Yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi durumlarda sesli olarak ikaz vermektedir. Evde bulunan müzik, sinema ve ses sistemi tek bir tuşla kontrol edilebilir. Akıllı evler mutlu yaşamlar için her türlü imkana sahiptir.