Ana sayfa Ev Alma Batıkent Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Batıkent Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
batikent-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Batıkent hakkında bilmeniz gerekenler o kadar çok ki! Duyduğunuz da çok şaşıracaksınız. Faizsiz ev alma imkanınız olsa Ankara’nın neresinde alırsınız? Faizsiz ev zaten güzel bir imkanken Batıkent’te olması ayrı bir güzellik katacaktır. Faiz oranları yükseldiğinden dolayı insanlar mümkün olduğunca faizsiz sistemlere yönelmektedir. Batıkent yüksek ve modern dairlerin ve sitelerin olduğu bir bölge.

İmkanı olanlar faizsiz finans sistemi ile bu bölgeden ev satın almaya çalışmaktadır. Kiradan kurtulmak isteyen Ankaralılar için Batıkent çok uygun bir tercihtir. Kiracıya ev çok ama satın almaya gelince ev beğenmek çok zordur. Evde bulunduğu konum çok önemlidir. Konumu güzel olan evler yatırım yapmak için güzel bir seçenektir.

Batıkent Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Ankara Yenimahalle’ye bağlı olan Batıkent oldukça geniş bir alanı kaplamaktadır. Her geçen gün modern yapıların yükseldiği bölge taksitle ev alma düşüncesinde olanların odak noktasıdır. Batıkent’te ev almak düşüncesinde olanlar öncelikle semt hakkında bilgi edinmelidir. Batıkent, gayrimenkul uzmanlarının danışanlarını yönlendirdikleri semtlerin başında yer alır. Her yönüyle yaşam için ideal bir yerdir.

Biraz merkezin dışında yer alan Batıkent büyükşehir karmaşasından uzaktır. Sessiz sakin bir semttir. Merkezden uzak olması ulaşımın sorun olacağı anlamına gelmez. Metro ulaşımı çok rahatlatmaktadır. Dileyen toplu taşıma otobüslerini veya minibüsleri de kullanabilir. Yaşam için gerekli olan bütün unsurlar semtin içinde yer alır. Yani Batıkent’ten hiç çıkmadan bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Cazip Yönleriyle Batıkent

Ankara’nın yeşilliği bol semtlerinden biri olan Batıkent’te yürüyüş alanları, parklar çoktur. Spor yapmak için uygun mekanlar vardır. Parklardaki fitness aletleri keyifli dakikalar geçirmenize yardımcı olacaktır. Çeşitli aktivite ve etkinlikler için mekanlar bulunmaktadır. Hayatınızı dolu dolu yaşamanıza imkan tanıyan semtte mahalle kültürünü de bulabilirsiniz. Sitenin bahçesinde oynayan çocuklar, muhabbet eden insanlar görebilirsiniz.

Yeşil alanlar içinde bisiklet gibi sporları yapmanız ve sağlıklı yaşamanız mümkün. Batıkent’te taşınmayı düşünenler için Turgut Özal Mahallesi tavsiye edilir. Kentin en gözde mahallelerinden biridir. Konut kredisi çekilecekse Turgut Özal Mahallesinde ev almak için çekilmelidir. Düzenli ve planlı yapılaşma olmasından dolayı daha fazla talep görmektedir. Elbette Batıkent hakkında bilmeniz gerekenler bu kadarcık bilgiyle sınırlı değil, yaşadıkça öğreneceksiniz.