Ana sayfa Ev Alma Birkaç Küçük Detayla Çok Daha Kârlı Bir Mortgage Yatırımı Yapabilirsiniz

Birkaç Küçük Detayla Çok Daha Kârlı Bir Mortgage Yatırımı Yapabilirsiniz

0
birkac-kucuk-detayla-cok-daha-karli-bir-mortgage-yatirimi-yapabilirsiniz

Birkaç küçük detayla çok daha kârlı bir mortgage yatırımı yapabilirsiniz bunu biliyor muydunuz? Aslında yatırım yapmak çok zor değildir. Doğru yerden alınan emlak istisnalar dışında her zaman kazandırır. Kiradan kurtulmak isteyenler birikim yapar. Bu birikimlerini hangi evde ve nasıl kullanacakları onların gelecekteki hayatlarını şekillendirecektir. Ev sahibi olmak kazandırır ve kişinin birikimlerini kazandıran yatırıma dönüştürür.

Taksitle kira öder gibi ev alabilme imkanları birikim sahipleri için çok karlı avantajlar sunmaktadır. Günümüzde kar elde edilebilecek yatırım araçları çeşitlilik arz eder. Mortgage bu yatırım araçlarından biridir. Kısa zamanda yatırımım artsın isteyenler hemen bir gayrimenkul uzmanı ile görüşmelidir. Alacağı tavsiyeler ve yönlendirmeler ışığında mortgage başvurusunu yapacaktır.

Birkaç Küçük Detayla Çok Daha Kârlı Bir Mortgage Yatırımı Yapabilirsiniz Detayları

Öncelikle en uygun kredi ile alacağınızın karlı bir yatırım olup olmadığını kabaca hesaplamanız gerekir. Bunun için banka kredisi detaylarını bir kenara bırakıp evin değerini ve kira getirisine odaklanın. Evin ederinin yıllık kira getirisine oranı kira çarpanını verir. Şayet konut kredisi ile aldığınız evin kira çarpanı 5 ile 8 arasında ise bu çok güzel bir yatırımdır. Örneklendirmek gerekirse;

300 bin lira ederindeki bir evin kira getirisi aylık 4 bin lira olsun. Bu evin yıllık kira getirisi 48 bin liradır. 300 bini 48 bine bölünce karşımıza 6,25 gibi yüksek bir rakam çıkmaktadır. Yani taksitle ev alma mantığı ile krediyle alınan bu ev sahibi için 5 ile 8 oranı aralığında olduğundan dolayı güzel bir yatırımdır.

Alacağınız Evin Özellikleri Önemli

Alınacak imajına dikkat edilmelidir. İmajdan kasıt insanların pek olumlu bakmadığı bölgede olmamalıdır. Okul, eğlence merkezi, stadyum, tren yolu, çevre yolu, havalimanı gibi gürültülü yerlere yakın olmak herkesin isteyeceği bir şey değildir. Gürültülü yerlerden daha çok sosyal mekanların olmasına özen gösterilmelidir. Park, alışveriş merkezi, tiyatro, sinema gibi sosyal etkinliklerin olduğu yerlere yakın evler daha çok kiracı çekmektedir.

Ulaşım vasıtalarına yakınlığı ve bölgeden sık toplu taşıma araçlarının geçmesi ise çok önemlidir. Merkezi konumda olan evler ise ulaşım masrafını azaltacağından daha fazla tercih edilir. Evin katı ise ayrıca önemlidir. Bodrum ve giriş katlar çok talep görmez. Son katlar da pek alıcı bulmaz. Ama ara katlar ısınma problemi de olmayacağından daha fazla tutulur. Sakın unutmayın birkaç küçük detayla çok daha kârlı bir yatırım için mortgage yatırımını yapabilirsiniz.