Ana sayfa Ev Alma Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka

0
emeklilere-faizsiz-kredi-veren-5-banka

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka. Korona virüs salgını nedeniyle bankalar iktisatevim amaçlı birçok destek de bulunmaktadır. Öncelikle PTT olarak ve diğer kamu bankaları tarafından Ziraat bankası, Vakıfbank, BAĞ-KUR veya sosyal sigorta kurumu ile malulen emekli olan kişiler için özel olarak düzenlenen faizsiz kredi çekebilme imkanı sunulmaktadır.

Bu durumda imece evim katkıları ile kredi avantajı imkanı sunulması sayesinde insanlar salgın nedeniyle zor durumda oldukları için kendilerini bir nebze de olsa rahatlatacaktır. Kredi başvurularını internet yardımı ile telefondan yapacağınızın yanı sıra size en yakın banka şubesine giderek çekmek istediğiniz kredi tutarını bankacıya söyleyerek bu şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Emekli Kredisi Çekmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Çekmek istediğiniz kredi vizyonevim katkılarıyla sunulmakta olup buna göre istediğiniz kredi tutarınızın %70 oranını taksitleriniz geçmemesi, maaşınızın durumuna göre başka bir bankada kredinizin bulunmaması ve yaş durumunuzun bankanın belirlediği kriterlere göre uygun olması gerekmektedir. Bunların hepsi eksiksiz olduğu takdirde kredi durumunuzun sorgulanması mümkün olmaktadır. Aksi bir halde kredi için olumsuz yanıt alabilirsiniz. Ayrıca her bankanın kendisine göre belirlediği faiz oranları farklı olmaktadır. Buna göre siz çekmek istediğiniz krediyi faizi en az olan bankadan çekebilirsiniz ya da hangi banka kredi veriyorsa bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 Emeklilere Faizsiz Banka Kredisi

Emekli vatandaşlar benimevim katkıları ile maaşlarını en çok kamu bankalar tarafından almaktadır. Bu nedenle Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank gibi bankaların insanlara faizsiz kredi sunması oldukça mümkündür. Çünkü bankalar tarafından ödenen promosyon kampanyaları rekabeti fazlaca artırmaktadır. Bu nedenle de vatandaşı maaş müşterisi yapmak için farklı kredi kampanyaları düzenlemektedir. Emekli insanların çoğu bu faizsiz kredi kampanyalarını beklemektedir. Bunun yanı sıra emekli promosyonları ve emekli ikramiyesi de oldukça önemli bir husustur. 2020 yılında emekliye promosyon ödemeleri emekli aylığına göre ödenmektedir. Bu nedenden dolayı her sene emekli vatandaş bankalar arası en iyi ve avantajlı bankayı araştırarak maaşlarını o bankaya taşımaktadır. Ayrıca promosyon ödemelerinden faydalanabilmek için maaşını taşımış olduğu bankadan 3 sene boyunca maaşını alması için söz vermesi gerekmektedir.