Ana sayfa Ev Alma Ev Almanın Püf Noktaları

Ev Almanın Püf Noktaları

0

Ev almanın püf noktaları nelerdir? Öncelikle gelirinize göre tasarruf ederek birikim yapmayı öğrenmeniz gerekmektedir. Harcayacağımı harcayayım daha sonra kalanı biriktiririm anlayışı yerine önce tasarruf etmeniz gereken miktarı ayırıp kalandan harcama yapmanız birikim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Her ay belli bir miktarı tasarruf ederek biriktirmeniz sizin ev sahibi olmanızı sağlayabilir. Özel şirketlerin kurmuş olduğu faizsiz ev alma, peşinatsız ev alma ve taksitle ev alma sistemlerinden birine üye olarak tasarruf ettiğiniz miktarı bu sisteme aktarabilir, bu şekilde kısa sürede kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu önce harcamak değil önce tasarruf etmek olmalıdır. Bu şekilde düşündüğünüz zaman hem birikim yapmanız kolaylaşacak, hem ev alma fikriniz kısa sürede hayata geçecektir.

Birikim Yapmanın ve Ev Almanın Püf Noktaları

Her ay geliriniz sabit kalmakta ancak giderleriniz sürekli artmakta ise ve siz bu işin altından nasıl kalkacağınızı düşünüyorsanız; öncelikle her ay gelirinizi ve giderinizi bir deftere yazarak karşılaştırmalısınız. Sabit giderlerinizi kısamayacağınız için değişken giderlerinizden tasarruf etmelisiniz. Örneğin her ay günde bir ekmek alıyorsanız ancak her gün ekmeğin yarısı çöpe atılıyorsa iki günde bir ekmek almayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde aylık ekmek harcamanız yarıya inecektir. Bu ve bunun gibi örnekleri kendi hayatınıza uyarlayarak sabit gelirinizden tasarruf edebilir, bu şekilde kısa sürede birikim yapabilirsiniz. Her ay belli bir miktarda birikim yaparak kendi ev sahibi olma hayalinizi gerçekleştirecek sistemlere üye olabilirsiniz.

Birikim Yaparak Ev Sahibi Olmak

Ne yazık ki günümüzde sürekli çalışmakla birikim yapmanın çok fazla bir alakası yoktur. Birikim yapabilmek için önce harcamak yerine önce tasarruf etmelisiniz. Kalandan biriktirmek yerine kalandan harcamalısınız. Eğer bunu kendi başınıza yapamıyorsanız her ay belli bir miktarı tasarruf edip kendi evinizin sahibi olmak için taksitle ev alma sistemlerine üye olabilirsiniz. Bu şekilde her ay anlaştığınız miktarı oraya ödemek zorunda olduğunuz için otomatik bir şekilde birikim yapacak ve kira öder gibi kendi evinizin sahibi olacaksınız. Bankalardan yüksek faizli krediler çekmek yerine ev almanın püf noktaları olarak ev alma sistemlerine üye olup kısa sürede kendi evinizde oturmaya başlayabilirsiniz.