Ana sayfa Ev Kredisi

Ev Kredisi

ev-kredisi-konut-kredisi
Konut Kredisi Hesaplama | Ev Kredisi Faiz Oranları | Faizsiz Ev

Konut Kredisi İle Ev Almak

Ev kredisi, bankalar tarafından ev sahip olmak isteyen kişilere verilen bir kredi türüdür. Satın almak istediğiniz konuta karar verdikten sonra konut kredisi almayı düşündüğünüz bankaya başvurmanız gerekiyor.

Ev kredisi başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra gelir belgesi ve tapu ile şubeye giderek işleminize başlayabilirsiniz. Daha sonra ekspertiz uzmanları satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerini belirler. 3-240 ay vade aralığı ile belirlenen ekspertiz değerinin % 80’ine kadar Ev kredisi alınabilmektedir. Evin kalan% 20’si için peşinatınız olmalıdır.

Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Konut Kredisi Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
  • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
  • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
  • Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

Ev kredisi için en uzun vade nedir?

Konut kredisi için maksimum vade KOBİ müşterileri için; 120 ay (10 yıl), bireysel müşteriler için 240 aydır. Kullanacağınız kredi miktarına ve ödeme gücünüze göre en uygun vadeyi belirlemeniz uygun olacaktır.

Konut Kredisine nasıl başvurabilirim?

Konut kredisi için ilgili bankanın Web sitesini ziyaret ederek başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ya size en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Satın alacağınız evin değerlemesini nasıl yapılır?

Kredi başvurunuzdan sonra belgelerinizin değerlendirilmesi ve krediye uygun görülmesi durumunda CMB-BDDK lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanı, satın alacağınız evi ziyaret ederek bir “değerleme raporu” hazırlayacaktır. İşlem, uygun bulunursa Ev kredisi süreci devam eder.

Satın aldığım evin üzerindeki ipotek ne zaman kaldırılır?

Evinizin üzerindeki ipoteği kaldırabilmek için kredinizin tüm ödemelerini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Kredi için tüm ödemelerinizi tamamladıktan sonra, ipotek kaldırma sürecini başlatmak için kredinizi kullandığınız şubesine başvurmanız yeterli olacaktır.

Faizsiz ev ve taksitle araba almak ve evim firmalarından haberdar olmak için Evim Fırsatları Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.