Ana sayfa Genel Harbiye’de Yaşamak İsteyenlere Öneriler

Harbiye’de Yaşamak İsteyenlere Öneriler

0
harbiyede-yasamak-isteyenlere-oneriler

Harbiye’de yasamak isteyenlere öneriler çok fazla sayıdadır. İstanbul’un göbeğinde yer alan Harbiye semti canlı ve eğlenceli hayatı sevenler için çok büyük bir imkandır. Gezi parkı ve Osman Bey arasında kalan Harbiye semti İstanbul’un sanat ve magazin dünyasının tam ortasındadır. İstediğiniz sanat olaylarına sadece bir kaç adım mesafede olacaksınız. Diğer tarafta ise magazin dünyasının ünlüleri geziniyor olacak. Ayrıca yaz aylarında hemen evinizin yakınında olan harbiye açık hava tiyatrosunda istediğiniz canlı konserlere katılma imkanına sahip olacaksınız. Gezinti yapmak isterseniz de bütün ulaşım araçlarına çok kısa sürede ulaşabileceğiniz bir bölgede ikamet ediyor olacaksınız. İster metroyla hiç trafiğe girmeden isterseniz de Karaköy’den vapur hatlarıyla dilediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz.

Harbiye’de Yaşamak İsteyenlere Öneriler Ne Olabilir?

Harbiye’de yaşayanlar hayatı seven, gezmeyi seven, eğlenmeyi seven insanlar olacaktır. Alış-veriş için hiç fazla uzağa gitmeden istiklal caddesinde bir boy yürüyüp gelerek tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilesiniz. İstiklal caddesinin yan sokaklarına ve paralel sokaklarına girerseniz istediğiniz kafede oturup yiyip içebilir, merak ettiğiniz ünlüleri görebilirsiniz. Karaköy’den denizi izleyebilir, balık ekmek yiyebilirsiniz. Haliç köprüsünde balık tutanları izleyebilir ve köprüden yürüyerek kolayca karşıya geçebilirsiniz. Taksimde ve gezi parkında dolaşıp İstanbul’un kirli havasına karşın şehrin ortasındaki temiz havayı soluyabilirsiniz. Nişantaşı tarafına giderek canlı vitrinleri ve alışveriş çılgınlığı yaşayan insanları seyredebilirsiniz.

Harbiye’de Yaşamak

Bütün bu güzelliklerin yani sıra Harbiye pahalı bir semt olduğu için asıl mesele Harbiye’de yaşamaktır. Kiracı olsanız her ay yüklü bir miktar kira ödemesi yapmanız gerekeceği için aynı miktarla ev sahibi olmak çok daha mantıklıdır. Bankadan ev kredisi çekmek için banka hesabınızda belli bir peşinat olması gerekir. Peşinat olarak verebileceğiniz birikmiş paranız yoksa ya da hiç paranız yoksa faizsiz finans sistemleri ile peşinatsız ev alma sistemlerine üye olabilirsiniz. Sizin aylık yapabileceğiniz ödeme miktarına göre istediğiniz evi almanıza yardımcı olan bu sistemde kiracılıktan kurtularak kendi evinin sahibi olan bir çok insan vardır. Sizde kendi bütçenize uygun olan gruba katılarak istediğiniz semtten seçtiğiniz evi satın alabilirsiniz. Harbiye semtinden beğendiğiniz ve seçtiğiniz evin sahibi olduktan sonra harbiye de yasamak isteyenlere öneriler yazımızı tekrar okumanızı öneririz.