Ana sayfa Ev Alma İng Bank Ekspertiz Ücretleri

İng Bank Ekspertiz Ücretleri

0
ing-bank-ekspertiz-ucretleri

İng Bank Ekspertiz Ücretleri. Taksitle ev alma konusu son yılların ev alma konusunda en revaçta olan yöntemi haline gelmiştir. Hal böyle olunca pek çok insan konut kredisinde tahsis edilmesi muhtemel giderleri merak eder hale geldi. İng Bank üzerinden alacağınız konut kredilerinde ekspertiz ücreti 2020 yılı verilerine göre 750 TL’dir. Diğer İng Bank ücretleri ise şu şekildedir:

  • Ekspertiz Ücreti: Başlangıçta bir defa 850 TL.
  • İpotek Tesis Ücreti: Başlangıçta bir defa 318 TL
  • Kredi tutarının binde 5′ i kadar dosya masrafı alınmaktadır.
  • Gayrimenkul ve DASK Sigortaları zorunlu olarak yapılmaktadır
  • İpotek ücreti 257,24 TL alınmaktadır.
  • Tahsis Ücreti: Başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0,5 olarak a yılı alınır. (Hesaplamada 300,00 TL olarak alınmıştır.)

Bu rakamlara ek olarak krediyi kullanacak şahsın üzerine Hayat Sigortası yapılmaktadır. Sigorta primi ise vade, sigorta tutarı, çalışma şekli, cinsiyet ve yaşa bağlı olarak değişiklik gösterir ve bu hesaplamaya dâhil edilmemiştir.

Taksitle Ev Al

Ev almak artık hayal değil. Kira giderleri pek çok kişinin aile bütçesini çok önemli bir oranda etkilediğinden pek çok kişi bu sonu olmayan giderden kurtulmak istiyor. Her ay elden çıkan ancak hiçbir şekilde yatırıma dönüşemeyen bu masrafın taksite dönüştürülerek nihayetinde bir ev yapılması mümkündür. Her ay kira adı altında ödenen paranın bir eve dönüştürülme fikri artık herkes tarafından daha mantıklı bulunuyor. İng Bank Ekspertiz Ücretleri. Ev alma konusunu en büyük yatırım aracı olarak görenler taksitli bir şekilde kira öder gibi ev alabiliyor. Ancak bunu yaparken paranın havaya gittiğini düşünmüyor, geleceği garanti altına aldığınız bir yuvaya ayrıldığını biliyorsunuz.

Taksitle Ev Alma Süreci

Kiradan kurtulmak ve örneğin 20.000 TL civarlarında olan bir evi satın almayı istiyorsanız en az 40.000 TL nakit paranızın olması gerekir. Geriye kalan 160.000 TL için de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gittiğiniz bankaya yapılan kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından kredi süreciniz başlatılmış demektir. 10 yıllık bir konut kredisi ile kiranız ile eşit miktarda kredi ödemesi ayarlayabilirsiniz.