Ana sayfa Genel İstanbul Anadolu Yakası’nda Metro Hatlarının Gayrimenkul Satışına Etkisi!

İstanbul Anadolu Yakası’nda Metro Hatlarının Gayrimenkul Satışına Etkisi!

0
istanbul-anadolu-yakasinda-metro-hatlarinin-gayrimenkul-satisina-etkisi

İstanbul Anadolu Yakası’nda metro hatlarının gayrimenkul satışına etkisi son derece büyüktür. Çünkü ev sahibi olmak isteyen kişiler için ulaşım kolaylığı bir öneme sahiptir. Bu durum da bölgede gayrimenkul ile uğraşan kişilerin satışlarına olumlu ya da olumsuz bir şekilde etki etmektedir. Dolayısıyla da çevredeki emlak işlerinde hareketlenme yaratmaktadır.

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle de bölgede ulaşımın kolay olması önemlidir. Özellikle de trafiği ortadan kaldıran ve hızlı gitmeyi sağlayan metro hatları ile İstanbul’da yaşamak daha kolay bir hal almaktadır. Ev almak isteyen kişiler de bu nedenle ilk olarak evlerinin metro hatlarına olan uzaklığını merak etmekte ve tercihlerini de buna göre kullanmaktadırlar.

İşte İstanbul Anadolu Yakası’nda Metro Hatlarının Gayrimenkul Satışına Etkisi!

Kalabalık nüfusu nedeniyle trafiğinden en çok şikayet edilen il şüphesiz ki İstanbul’dur. Bu nedenle de ev almayı düşünen ve bunun için konut kredisi çekmek adına araştırma yapanlar, beraberinde ulaşım sorunu olmayan yerleri tercih etmeye yönelmektedir. Nakit para ihtiyacı olan ve bu sorunun çözümlenebilmesi adına da ev kredisi seçeneğine başvuran kişiler de bu zorlu süreçte özellikle uzman bir gayrimenkul ile irtibatı kesmemelidir.

Özellikle de ilk kez ev almayı düşünenler bu süreçte mortgage uzmanları ile sık sık iletişime geçmekte ve ihtiyaç duydukları evi bir an önce alabilmek için kolları sıvayarak gerekli incelemeleri yapmaktadırlar. İstanbul’un Anadolu Yakası ise Avrupa Yakası’na göre metro konusunda biraz daha az gelişmiş olarak ifade edilebilir.

İstanbul Anadolu Yakası’nda Hangi Metro Hatları Var?

Ev satın almayı düşünenler için yönelimin gerçekleştiği ilk seçenek banka kredisi olmaktadır. Fakat bu kredilerde özellikle dikkat edilmesi gereken unsur bankaların sunduğu faiz oranları olmaktadır. Bütçenin son derece etkili olduğu bu kredi sürecinde, ev almayı düşünenler ayrıca ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmalıdır. Bu ihtiyaçların temelinde de ulaşım kolaylığı gelmektedir.

Trafiğe çözüm olan ve hızıyla önem kazanan toplu ulaşım araçlarının başında ise metro ilk sırada gelmektedir. Anadolu Yakası’nda ise Üsküdar – Çekmeköy – Sancaktepe, Halkalı – Gebze ve Dudullu – Bostancı olmak üzere 3 farklı metro hattından söz etmek mümkündür. Dolayısıyla emlak bazlı düşünüldüğünde İstanbul Anadolu Yakası’nda metro hatlarının gayrimenkul satışına etkileri bu bölgelerde olumlu olmaktadır.