Ana sayfa Ev Alma İstanbul’da En Çok Satılık Konut Aranan İlçeler

İstanbul’da En Çok Satılık Konut Aranan İlçeler

0
istanbulda-en-cok-satilik-konut-aranan-ilceler

İstanbul’da en çok satılık konut aranan ilçeler insanların imkanlarına, iş hayatlarına ve beklentilerine göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde ev almak isteyenlerin sıklıkla sorduğu ve Merak ettiği konulardan birisi de emlak değerlerinin artışı ile aldığı evden kar veya zarar etme oranıdır. Bu Orana bağlı olarak ev almak isteyenler konut kredisi ya da faizsiz ev alma metotları ile konut araştırması yapması gerekmektedir.

İstanbul’da sürekli olarak artış gösteren konut sayılarıyla beraber bazı bölgeler konut piyasasında öne çıkmaktadır. Hem değer kazanması hem de konumu itibariyle Esenyurt 2020 yılında en çok rağbet gören ilçelerin başında gelmektedir. Özellikle son günlerde Kredi faizlerinin düşmesi ile büyük bir hareketliliğin yaşandığı konut piyasasında en uygun kredi faizleri ile birçok konut bulmak mümkün olmuştur.

En Çok Konut Satılan İlçeler

Yalnızca İstanbul genelinde değil Türkiye genelinde en çok konut satılan ilçelerin başında Esenyurt gelmektedir. Yeni yapılaşma ve özgün mimarisiyle Esenyurt yapıları ev almak isteyenlerin 1. tercihleri arasında yer almaktadır. Birçok ulaşım ağına sahip olan Esenyurt şehrin merkezinden biraz daha uzak olması nedeniyle Corona döneminde yatırım yapmak isteyenlerin gözdesi haline gelmiştir.

İkinci bir ilçe İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri olan Pendik’tir. Esenyurt’taki konut satışlarının yaklaşık üçte biri oranında konut satışının gerçekleştirildiği Pendik kiradan kurtulmak isteyenlerin ve yatırım yapmak isteyenleri çokça tercih ettiği bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. Anadolu yakasında yer alan ilçe oldukça lüks konutları ile fazlasıyla değerlidir.

En Çok Değer Kazanacak İlçeler

Günümüzde yaşanan salgın hastalıkta yatırım yapmak isteyenleri ve ev almak isteyenler daha sağlıklı evlere yönelmiştir. Daha sağlıklı evlere baktığımızda ise şehir dışlarında ya da daha sakin yerlerde olduğu görülmektedir. Son mimari özellikleriyle Esenyurt ilçesi başta olmak üzere birkaç ilçe en gözde ilçelerden biri haline gelmiştir.

Bu ilgi karşılığında kısa vadede dahi Esenyurt konut fiyatları oldukça yükselmiştir faiz oranları hesaplandığı zaman kredi maliyetlerinin çok daha üzerinde bir artışın olduğu görülmektedir. Ev sahibi olmak isteyenler özel kredi hesaplama ya da faizsiz ev alma metotlarıyla alacakları evleri detaylı olarak gözden geçirmelidir. Araştırmalar sonucunda İstanbul’da en çok satılık konut aranan ilçeler arasında başta gelen Esenyurt sizler için de güzel bir tercih olacaktır.