Ana sayfa Ev Alma İstanbul’un Sevilen 5 Semti

İstanbul’un Sevilen 5 Semti

0
istanbulun-sevilen-5-semti

İstanbul’un sevilen 5 semti hangisidir? İstanbul kentine özgü ve en çok sevilen 5 semt hangileridir? Bu tarz soruların yanıtları elbette ki merak ediliyor. Tam da bu noktada İstanbul kentinin emlak sektörü açısından avantajlı olduğu semtlerden de söz etmek gerekiyor. Zira İstanbul kentine yatırım yapmak isteyenlerin karşısına pek çok farklı alternatif seçenek de çıkıyor. Esasında İstanbul kentinde çok sayıda farklı semtin bulunuyor olması; ev almak isteyenlerin de etkili bir araştırma yapmalarına neden oluyor. Peki İstanbul’daki en çok sevilen ve en çok beğenilen 5 semt hangileridir? İşte bu soruya dair merak edilen tüm yanıtlar!

İşte İstanbul’da En Sevilen 5 Semt İsmi?

İstanbul son zamanlarda yoğun nüfuslanmasından kaynaklı olarak alternatif yerleşim yerlerinin arandığı bir kent özelliğine sahiptir. Özellikle İstanbul kentine özel nitelikli bir düzeyde altyapısı bulunan ve seçkin yapısıyla dikkatleri üzerine çeken semtler her zaman ön planda yer almaktadır. Yine ev sahibi olmak isteyenlerin de İstanbul kentinde sakinliğiyle de ön plana çıkan semtler hakkında ayrıntılı bir araştırma yapmaya itmektedir. Bu kapsamda işte İstanbul’daki en sevilen 5 semtin adları:

  • Moda
  • Galata
  • Emirgan
  • Bahçeköy
  • Çengelköy

Anadolu Yakasında bulunan Moda, uzunca süreden bu yana en popüler olan semtler arasında bulunmaktadır. Kadıköy bölgesinde bulunan Moda, kendine özgü dokusuyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Yine Moda huzurlu bir yaşam olanağını da sunabilen bir semt olarak karşımıza çıkar.

Galata ise daha çok tarihi dokusuyla ön plana çıkan bir semt özelliğine sahiptir. Bu kapsamda Galata bölgesinde çok sayıda farklı tarihi yapının bulunduğu ifade etmek de mümkündür. Emirgan da yine İstanbul’un iddialı olan bölgeleri arasında yer almaktadır.

Bahçeköy ve Çengelköy Mükemmel Seçenekler Sunuyor!

İstanbul’da köy hayatını yaşamak isteyenlerin gayrimenkul tercihleri genellikle Bahçeköy bölgesine kayıyor. Sarıyer ilçesine bağlı olan bu semtte tam anlamıyla doğal hayatın içerisinde yer almak da mümkün oluyor. Çengelköy de uzunca süreden bu yana ilgi çekici bir semt olarak karşımıza çıkıyor. Bütün bu bilgiler ışığında elbette ki Çengelköy de İstanbul’un sevilen 5 semti arasında yer alıyor!