Ana sayfa Ev Alma Kemerburgaz Konut Fiyatları Ne Kadar Arttı

Kemerburgaz Konut Fiyatları Ne Kadar Arttı

0
kemerburgaz-konut-fiyatlari-ne-kadar-artti

Kemerburgaz konut fiyatları ne kadar arttı diye baktığımızda rakamların oldukça şaşırtıcı olduğu görülmektedir. Çünkü Eyüpsultan ilçesine bağlı bu bucak ev sahibi olmak isteyenlerin ilgisini çekmiş ve kısa süreler içerisinde emlakların değeri 3 katından fazla bir oranda artırmıştır. Ve şuan ki durumuna bakıldığında bucağın emlak fiyatlarının artırmaya devam ettiği görülmektedir. Yeşillikler içinde ki bu bucak yatırım yapmak isteyenlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Bu büyümenin başlıca sebebinin yeni yapılan havaalanı olduğu düşünülmektedir. Havaalanından sonra bu bölgede yaşanan yoğunluk banka kredisi ile ev almak isteyenlere konut projeleri sunmak isteyen müteahhitlerinde ilgisini çekmiştir. Ve bölgeye yapılmaya başlanan lüks konut projeleri en uygun kredi oranlarıyla aldıkları kredilerini değerlendirmek isteyen kimselerin tercihi olmuştur.

Günümüzde Kemerburgaz Konut Fiyatları Ne Kadar Arttı

Geçmiş dönemlerde bir tatil beldesi olarak düşünülen ve İstanbul’dan da uzaklığı sebebiyle çok rağbet görmeyen bu bölge şuan havaalanı sebebiyle, bölgede ulaşımın gelişmesi ve daha da gelişmeye devam etmesi sonucu İstanbul’da yaşayan insanların bu bölgeden faizsiz ev almaları için bir sebep ortaya çıkmıştır. Ve insanlar bu bölgede ki senetle ev projelerini değerlendirmeye başlamıştır.

İlerleyen dönemlerde bu bölgeye İstanbul merkezden bir metro hattı uzatılacağı ve kısa süreler içinde bölgeden merkeze erişilebileceği söylenmektedir. Bu proje gerçekleşirse İstanbul bu bölgeye doğru daha da genişleyecek ve bölgede ki ev sahibi olmak isteyenler için konut fiyatları da bununla orantılı olarak artacaktır. O yüzden bu bölgeden bir ev almak düşünceniz varsa elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz.

Kemerburgaz’a Yatırım Yapmak

Kemerburgaz’da yaşanan gelişmelere bakıldığında bu bölgede bir ev kredisi ile ev sahibi olmaktan daha ziyade bir arsa almak mantıklı gibi görünmektedir. Çünkü bölgede metrekare fiyatları artmaktadır. Bu aldığınız arsanın kısa süreler içerinde değerini artıracağını göstermektedir. Aldığınız gayrimenkul istediğiniz fiyatlara gelene kadar yeşillikler içinde bir arsanın keyfini de çıkarabilirsiniz.

Bunun yanında müteahhitler değerlenen bu bölgede uygun konumlarda ki arsaların üstüne konut projeleri yaparak ev kredisi çekerek ev almak isteyenler için yeni yaşam alanları oluşturmaktadır. Eğer aldığınız arsanın konumunu iyi seçerseniz yaptığınız bu yatırım size kredisiz ev almaktan daha büyük getirilerde sağlayacaktır. Konu hakkında bölge emlakçılarına danışırsanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz.