Ana sayfa Ev Alma Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıran Gizli Detaylar!

Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıran Gizli Detaylar!

0

Mutfakta hayatınızı kolaylaştıran gizli detaylar yaratarak, daha işlevsel bir yemek yeme yaşam alanı oluşturmanız mümkün. Mutfak evlerde en çok vakit geçirilen bölümlerden bir tanesi. Özellikle kadınlar, ister çalışıyor olsun isterse ev hanımı, mutfak, zamanlarının büyük bir kısmını alıyor. Mutfakta geçirilen zamanın daha rahat ve işlevsel olması ise herkesin işe yarayacağı bir durumdur.

Yeni bir ev almak için bu zamana kadar beklediniz. Ev sahibi olmak beraberinde bazı masrafları da getirecektir hiç şüphesiz. Evin konut kredisi, masrafları derken dekorasyon işin içine girecektir. Ya da oturduğunuz evin mutfağı size kullanışsız geliyor. Büyük masraflar yapmanıza gerek yok. Birkaç ufak dokunuşla mutfağınızı daha işlevsel bir duruma getirebilirsiniz.

Daha İşlevsel Mutfaklar Yaratın

Mutfaklar bir evin en çok kullanılan yeridir. Üstelik içinde ufak tefek birçok eşyayı barındırır. Bu eşyalar ortamı daralttığı gibi çalışma alanını da oldukça kısıtlar. Tüm bu araç gereçleri gizleyerek ya da elimizin altından alarak rahat çalışma ortamı oluşturabiliriz. Ayrıca birkaç detayla işlerimizi kolaylaştırabiliriz.

Mutfağın düzeni, mutfak dolaplarının düzeni ve kullanışlı olmasıyla sağlanabilir. Güneş görmeyen büyük dolapları, patates ve soğan için kullanabiliriz. Böylece ortada fazladan başka bir kutuya gerek kalmayacaktır. Aynı zamanda büyük dolapların içine raflar koyarak farklı cins malzemeleri birbirinden ayırabiliriz. Böylece istediğimiz anda bu malzemelere kolayca ulaşabiliriz.

Rahat Mutfak, Huzurlu Mekan

Tezgahın üzerinde fazladan yer tutsa da ikili evyeler oldukça kullanışlıdır. Birinde kirli tabak, çanak varken, diğerinde meyve sebzeyi kolayca yıkama şansını verir. Hareketli musluk başlığı ile artık mutfakta her şey daha kolay olacaktır. Hareketli musluğu istediğiniz yere kadar uzatarak suyun her tarafa ulaşmasını sağlarsınız. Tezgahı ve lavaboyu temizlerken çok kısa sürede işinizi bitirmenize yardımcı olur.

Mutfağın iki yanında yer alan tezgahlar daha rahat çalışma imkanı sağlar. Bir tarafta yiyeceğinizi hazırlarken diğer tarafta servis ve sunuma hazır hale getirirsiniz. Aynı zamanda iki kişinin çalışmasına imkan veren bölünmüş tezgah size zaman kazandıracaktır. Mutfakta hayatınızı kolaylaştıran gizli detaylar sayesinde hem mutfağınızda fark yaratın hem misafirlerinize ilham verin.