Ana sayfa Ev Alma Salonu Geniş Gösteren Dekorasyon Fikirleri

Salonu Geniş Gösteren Dekorasyon Fikirleri

0

Salonu geniş gösteren dekorasyon fikirleri ile pek kişi olduğundan daha büyük evlere sahipmiş gibi yapabilmektedir. Ev sahibi olmak sadece dört duvarın sizin olması demek değildir. Uzun araştırmalar sonucunda banka kredisi veya faizsiz finans sistemi ile kendi evinize çıkmış olabilirsiniz. Bu nedenle de yeni yaşam alanınız her eve gelişinizde size huzur vermelidir.

Artık evinizi aldığınız için aklınızda sürekli değişen faiz oranları veya en uygun kredi veren banlar gibi konular olmayacağı için rahatlıkla dekor işlerine vakit ayırabilirsiniz. Unutmayın ki doğru yapılan dekorasyon ile küçük bir salonu bile çok daha geniş gösterebilirsiniz. Küçük dokunuşlar ile kolaylıkla istediğiniz genişlik efektini yaratabilirsiniz.

Salonu Geniş Gösteren Dekorasyon Fikirleri Önerileri

Doğru bir zamanlama ile ev almak sizin için geleceğe yönelik olan en önemli adımlardan biridir. Evinizi konut kredisi, nakit veya diğer alternatifleri değerlendirerek almış olabilirsiniz. Artık yeni evinize taşınma zamanı geldi ise dekorasyon içinde bazı önerilere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Evin bulunduğu konum çok önemli olduğu için bazen oda büyüklükleri geri planda bırakabilmektedir. Bu durumda özellikle evin kalbi olan salon için ufak hileler ile çok daha büyük havası verebilirsiniz. Sahibi olduğunuz gayrimenkul için açık renkler kullanabilirsiniz. Bu sayede hem ferah hem de çok daha büyük görünecektir.

Uzun ve dar olan salonunuz var ise tıkış tıkış eşya koymak yerine az ve doğru parçaları tercih edebilirsiniz. Hatta tercih edeceğiniz koltuk takımını çoklu parçalardan oluşanlardan yana değil de bir berjer bir üçlü olan takımlardan seçebilirsiniz. Olabildiğince fresh ve açık renkleri salonlarınızda tercih etmelisiniz.

Salonlarınıza parlaklık ve derinlik hissi vermek için dilerseniz bir duvarınızı ayna ile kaplatabilirsiniz. Ayna uygulaması ile salon çok daha modern ve geniş bir görünüme kavuşacaktır.

Renk Uyumu ve Az Eşya Tercih Edin

Salon duvarlarınız ile kullanacağınız eşyalar arasında mutlaka renk uyumunu gözetin. Ayrıca gereksiz olan orta sehpa, büfe ve büyük yemek masalarından uzak durarak da yine salonunuzu çok daha geniş gösterebilirsiniz. Çok büyük masraf yapmanıza gerek kalmadan kredi kartınız ile bile tasarımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Salonu geniş gösteren dekorasyon fikirleri ile hem özel zevklerinizi hem de zekanızı gözler önüne serebilirsiniz.