Ana sayfa Kredi Semt Seçiminin Kritik Bir Karar Olduğunun Kanıtları

Semt Seçiminin Kritik Bir Karar Olduğunun Kanıtları

0

Semt Seçiminin Kritik Bir Karar Olduğunun Kanıtları aslında hayatımızın yansımalarında hep gözleyebildiğimiz bir husustur açıkça. Her kim her nerede oturuyorsa, bu, o kişinin ruh haline, yaşam biçimine, alışkanlıklarına ve hatta komşuluklar dolayısıyla arkadaşlıklarına da sirayet ediyor. Mortgage başvurusu yapmamızla aslında işler bitmiyor. Ev Sahibi Olmak istediğimiz semt acaba hangisi? Bu en önemli karar denebilir belki de. Çünkü yaşam alanımız bizim kimliğimizi yani kim olduğumuzu, nasıl bir insan olduğumuzu, nelerden hoşlandığımızı anlatır. Semtler insanlar hakkında oldukça detaylı bir profil analizi imkanı tanır. Ev Almak da ciddi bir karar olduğuna göre semtin iyi tercih edilmesi gerekmektedir.

Semt Seçiminin Kritik Bir Karar Olduğunun Kanıtları Nelerdir

Yaşanacak ya da Yatırım Yapmak için tercih edilecek semt öncelikle, işinize, belki çocuklarınızın yetişmesine istediğiniz bir çevre göz önüne alınarak ya da okulları düşünülerek, evdeki diğer bireylerin yaşamına uygunluğu göz önüne alınarak değerlendirilir. Sırf fiyatı uygun diye de sapa bir bölgede olan semt tercih etmek çok makul olmayacaktır. Bu gibi yanlış tercihlerin ceremesini yine Ev Sahibi Olmak isteyen kişi yaşamış olacaktır. Bazı mahallelerde park, bahçe, parkur bile yoktur. Araç veya kaldırım mesafeleri dardır. Yollar bakımsızdır. Ev Kredisi için düşük oran takip edeyim derken yaşam kalitesinden kaybetmemekte fayda var elbette. Bunun gibi bazı ulaşıma elverişsiz bölgelere taşınmanız dostlarınızın sizlere ziyaretini de kısıtlayacaktır. Toplu taşımaya yakın bir yerde olmak Gayrimenkul sahibi olmak için ön koşul kabul edilmeli gibi.

Semtiniz Sizi Yansıtıyor

Hepimizin bazı alışkanlıkları, hobileri ve yapmaktan keyif aldığı aktiviteler vardır. Yaşayacağınız veya Yatırım Yapmak için aldığınız Emlak için seçtiğiniz bölge size uygun olmalıdır. Aksi takdirde yaşam kaliteniz olumsuz etkilenir. Belki bir ömür boyu hiç görmek istemeyeceğiniz sokaklardan geçmeye mecbur kalmış olursunuz. Bunun yerine zamanında alınan doğru karar ile keyfiniz hiç kaçmasın. Semt Seçiminin Kritik Bir Karar Olduğunun Kanıtları en başta yaşam kaliteniz ile ilgili. Siz siz olun ruhunuzu besleyecek karar alın. Kendi moralinizi bozacak kararlar almanız yine sizi etkileyecektir.