Ana sayfa Ev Alma Sizin Mortgage Kampanyanız Hangisi?

Sizin Mortgage Kampanyanız Hangisi?

0

Çok çeşitli mortgage kampanyaların arasında sizin mortgage kampanyanız hangisi diye düşünmek fazla vaktinizi alabilir. Birçok bankanın ev kredisi vermek için çeşitli kampanyaları bulunur. En çok öne çıkanlardan biri de düşük faizli konut kredisi seçeneğidir. Özellikle yüksek miktarda konut kredisi çekmek zorunda olanlar ne kadar az faiz ödemesi o kadar iyi mantıyla düşük faizli mortgage kampanyalarına yüksek talep gösterir. İkinci sırada da yüksek vadeli mortgage kampanyaları gelmektedir. Satın alacakları ev için çektikleri kredinin uzun vadede ödemesini yapmak isteyenler bu kampanyaya talep gösterirler. Normalde ev kredileri için belirlenen en yüksek vade 10 yıl olduğu için bu kampanyalar da 15 yıla kadar vadelendirme yapılmaktadır. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen insanlar da hemen bankaya başvururlar.

Sizin Mortgage Kampanyanız Hangisi Karar Verdiniz Mi?

Konut kredisi çekmek için size en çok kredi imkanı tanıyacak bankayı seçmeniz mümkündür. Bu bankada genellikle daha önce çalıştığınız bir banka ya da maaşınızı aldığınız banka olacaktır. Çünkü sizi hiç tanımayan ve daha önce çalışmadığınız bir banka yüksek miktarda konut kredisi kullandırmak istemez. Ancak maaşınızı aldığınız banka her durumda sizden ödeme alacağını bilerek ev kredisi vermekte çekinmez. Bu nedenle bütün bankaları araştırmak hakkınız olduğu gibi özellikle kendi bankanızın kampanyalarını takip etmelisiniz. Siz kredi çektikten kısa bir süre sonra kampanyaya girecek olan bankanız sizi üzebilir. Oysa sabırlı davranarak ve kampanyaları takip ederek yüzünüzü güldürecek mortgage kampanyasına dahil olabilirsiniz.

Bankaların Mortgage Kampanyaları

Bankalar mortgage kampanyası yapmak istediklerinde düşük faizli ve yüksek vadeli geri ödeme kampanyaları yaparak konut kredisi kullanmak isteyen insanları kendilerine çekmek isterler. Konut kredisi kullanmak isteyen insanlar genellikle bütün bankaların mortgage kampanyalarını takip ettikleri için bunlardan kısa sürede haberdar olurlar. Kampanyanın devam ettiği süre içinde oturmak istediği evi bulup satın almak üzere bankaya başvuran insanlar istedikleri kampanyadan yararlanabilirler. Bu şekilde hem evi satın alan kişi hem de kredi aldığı banka karşılıklı kazanç içindedir. Önemli olan sizin kampanya süresi içinde satın alabileceğiniz evi bulmanız ve satıcı ile anlaşmanızdır. Bankadaki kampanyalardan sizin mortgage kampanyanız hangisi ise o kampanyaya katılım gösterebilirsiniz.