Ana sayfa Ev Alma Tatildeyken Evinizin Güvenliği için Önemli Tavsiyeler!

Tatildeyken Evinizin Güvenliği için Önemli Tavsiyeler!

0

Tatildeyken evinizin güvenliği için önemli tavsiyeler! Söylediklerimi can kulağıyla dinleyin lütfen. Türk aileler olarak her birimiz ev sahibi olmak için çok çaba veriyoruz. Konut kredisi çekip yatırım yapmak amacıyla almış olduğumuz evleri tabi ki de gözbebeğimiz gibi korumak istiyoruz. Tabi ki de güçlü bir kapı her şeyden önemlidir. Evlerimiz için lütfen çelik kapı seçimini doğru yapalım. Eğer yapmadınız ise kredi kartı ile çok uygun taksit olanaklarıyla bu kapılardan tedarik edin ve gönlünüz rahat olsun. Sonuçta ülkemizde gayrimenkul önemli olduğu kadar içerisindekilerde önemli! Tatile giden ailelerin bilgisayarlarının, televizyonlarının çalındığını daima haberlerden duymuşuzdur.

Günümüzde Tatildeyken Evinizin Güvenliği için Önemli Tavsiyeler!

Bin bir zorlukla kira öder gibi aldığınız evlerinize ve içindekilere zarar gelmesini istemezsiniz. Peki ne yapmalı? Asla tatile giderken internet üzerinden durum paylaşmayın. Paylaşsanız bile bu durum sadece aile üyelerinize ve yakın arkadaşlarınıza açık olsun. İstatistikler gösteriyor ki bu tür tatil gözleyen hırsızlar sosyal medyayı etkin şekilde kullanıyorlar. Taksitle ev alma zaten büyük bir dert bari bunlarla uğraşmayın. Bir diğer dikkat edilecek husus ışıklar. Sakın ama sakın ışıkları açık bırakıp tatile gitmeyin bu caydırıcı değil adeta çekici bir harekettir. Hırsızlar ışığınızın sönmediğini fark ettiklerinde çoktan sizin eviniz onların listesine girmiş olacaktır. Kapıya ayakkabı koyma şeklinde bir önlem alınabilir. Eski bir veya iki çift ayakkabıyı kapı önünde koymak caydırıcı olabilir.

Evimiz Bizim Kıymetlimiz

 Ev kredisi, borç, mortgage derken bir ev alana kadar insanların ne kadar zorlandığının farkındayız. Hele de emlak vergisi adı altında bu emlak yatırımlarınız için para ödediğinizi hesaba katarsak değerleri çok ama çok artıyor. Sanırım onlara değerlilerimiz demek konusunda haklıyım. İşte bu yüzden tatile giderken, hafta sonu kaçamağı yaparken evlerimizin güvenliğine oldukça dikkat etmemiz gerekiyor. Ancak alınabilecek en iyi yöntemler; kamera, alarm gibi elektronik koruma sistemleri olacaktır. Zira bu sistemlerin gerek caydırıcılığı gerek ise koruma düzeyleri oldukça yüksektir. Onca para vererek aldığınız eviniz için biraz daha paradan vazgeçmelisiniz. Bizler bugün sizler için tatildeyken evinizin güvenliği için önemli tavsiyeler verdik umarım işinize yaramıştır.