Ana sayfa Genel TDFF Sistemi Nedir?

TDFF Sistemi Nedir?

0
tdff-sistemi-nedir

TDFF Sistemi Nedir? Açık tabiriyle tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemi olarak bilinen TDFF sistemi banka ya da diğer kuruluşlara herhangi bir faiz ödemesi yapmadan ev sahibi olmanın ve yatırım yapmanın en uygun yolu olarak bilinmektedir. Ülkemizde faizsiz araba ve benzeri tüm faizsiz yatırımlar için uygulanabilen bu sistem yaklaşık olarak 30 yıllık bir geçmişe dayanmakta dünyada ise daha eskilerden beri uygulanmaktadır. Oldukça avantajlı olan bu yöntem sayesinde ülkemizde birçok vatandaş faizsiz Araba ve faizsiz mülk sahibi olabilmektedir.

TDFF sistemi sayesinde her türlü finansal yatırım yapmak mümkün olmakla birlikte ülkemizde en sık kullanılan uygulama gayrimenkul satın almak isteyen vatandaşlar için nakit ihtiyacı konusunda kurulmuş olan yapı tasarruf sandıkları olarak bilinmektedir.

Araba Almak ve TDFF Sisteminin Avantajları

Araba sahibi olmak ya da mülk sahibi olmak isteyen ve herhangi bir faiz ödemek istemeyen vatandaşların başvurduğu TDFF sistemi Almanya model alınarak ülkemizde Emlak Bankası tarafından 1951 yılında. Kurulan Yapı tasarruf sandıkları sayesinde yürütülmeye başlanmıştır. Emlak Bankası tarafından başlatılan bu uygulama sayesinde ev almak için durumu olmayan vatandaşlara faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemi sayesinde ev almak ya da yatırım yapmak için bir araya gelmiş olan sistem. Üyelerinin en yakın imkanlara sahip olanlarını bir araya getirerek sırasıyla birbirlerinin. Finansman ihtiyacını karşılaması amaçlanmaktadır. Böylelikle bankaya da diğer finansman kuruluşlarına ödenmesi gereken faiz sistem üyelerinin cebinde kalmış olacaktır.

TDFF Sistemi Nedir? TDFF Sisteminin Hizmetleri

Vadeli araba alma imkanının yanı sıra her türlü yatarım için kullanılan TDFF sistemi günümüzde birçok kuruluş tarafından kampanyalar düzenlenerek tüm Türkiye kapsamında üyelerine hizmet vermektedir. TDFF sistemi sayesinde üyeler sırası geldiğinde kazançlarını istediği gibi harcamakta ve faizsiz bir şekilde yatırım yapma imkanı bulmaktadır.

TDF sistemi banka kredisi almadan aynı ihtiyaçlar doğrultusunda bir araya gelmiş olan üyelere sırasıyla ihtiyacını karşılayacak şekilde finansman desteği sunmayı amaçlamaktadır. Böylelikle tek başına ev ya da araba sahibi olamayacak vatandaşlar için iyi bir yatırım imkanı sunulmaktadır. Gruptaki üyeler borçları bitene kadar her ay para ödemekte ve sırası kendilerine geldiğinde kazançlarını istediği gibi kullanabilmektedir.