Ana sayfa Ev Alma Toki Adana Projeleri

Toki Adana Projeleri

0
toki-adana-projeleri

Toki Adana Projeleri. Faizsiz ev almayı biraz daha kolay hale getirmek amacıyla kurulan ve yürütülen toplu konut idaresi başkanlığı düşük gelirli aileleri ev sahibi yapıyor. Kira öder gibi düşük bir taksitle iki artı üç artı bir artı evlerin alınabilmesi sağlanıyor. Bu yolla faizsiz ev alma konusunda vatandaşlar belirlenen vade süresince ödemelerini yaparak ev sahibi olabiliyor.

Farklı illerde ihtiyaca yönelik konut yapımları devam ederken ev sahibi olmayan kimse kalmasın amacı ile çok sayıda konut yapılıyor ve teslim ediliyor. Toplu konut idaresi başkanlığı projelerini uygun alanlarda hayata geçiriyor ve başvuru şartları belirlendikten sonra konut başvuruları alınıyor. Başvurularda öncelik şehit ve gazi ailelerinin yanı sıra engelli vatandaşlara tanınıyor.

Başvuru sırasında başvuru şartlarına uygun adaylar belirlenip listeleniyor. Sonrasında çekiliş için tarih belirleniyor ve çekişle hak kazananlar ev sahibi oluyor. Çekilişte ismi okunmayanlar daha sonraki yıllarda da başvuru yaparak şansını deneyebiliyor. Dar gelirli ailelerin kiradan kurtulup kendi evinin sahibi olabilmesi adına kurulan sistem uzun vadeler ve uygun taksitlerle ev sahibi olunmasına katkıda bulunuyor.

Faizsiz Ev Alma Kolaylığı

Her ay belirli miktarlarda ödenen kira bedelleri insanların keşke kendi evim olsaydı diye düşünmesine neden olabiliyor. Bu noktada zorluklar yaşayan insanlar için toki başkanlığının sayladığı en uygun kredi  imkânlarıyla konut sahibi olunabiliyor. Toki Adana Projeleri. Sistem üzerinden yıllardır konut sahibi edindirme çalışmaları yapılıyor ve çok sayıda insan bu sistemle ev sahibi oluyor. Ödemelerin daha düşük olması konut seçiminin bütçeye göre yapılabilmesi ile şartlar kolaylaşmış oluyor.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Kiradan kurtarıp kira öder gibi kendi evine yatırım yapmayı mümkün kılan sistem ev almanın en kolay yollarından biri olarak birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Yapılan evlerin de modern ve depreme dayanıklı olması tercih nedenlerinden bazıları oluyor. Kurada ismi okunan vatandaşlar bir miktar peşinat ödeyerek sisteme dâhil oluyor. Evlerin yapımı tamamlandıktan sonra teslim ediliyor ve taksit ödemeleri başlıyor. Evlerine geçtikten sonra aylık taksitleri ödemeye başlayan insanlar bu konuda büyük kolaylık yaşamaktadır. Kira ödemek yerine uygun faiz oranları ile kendi evine sahip olma olanağının sunulması birçok kişi için cazip bir seçenektir.