Ana sayfa Genel TOKİ Afyon Projeleri ve Proje Bilgileri

TOKİ Afyon Projeleri ve Proje Bilgileri

0
toki-afyon-projeleri-ve-proje-bilgileri

TOKİ Afyon Projeleri ve Proje Bilgileri. Toplu konut idaresi Başkanlığı ve Devlet destekli Toki dar gelirli vatandaşların yeni bir faizsiz ev sahibi olması için yürütülen proje kapsamıdır. Afyon ilinde yaşayan ve faiz oranları nedeni ile ev sahibi olmayan kişiler için düzenlenen proje ile bütçesi düşük olan tüm vatandaşlar yeni evlerine kavuşabiliyor. Afyon Toki ofis ya da işyerlerine müracaat ederek proje ile ilgili detay bilgiler öğrenilebiliyor. Ancak TOKİ müracaatları için Devlet ve Toki’nin belirlemiş olduğu prosedürleri taşımak gerekiyor. Toki merkezlerine başvuruda bulunan kişiler  belirli günlerde yapılan kura çekimlerine katılarak konut hakkı kazanıp kazanamadıklarını öğrenebiliyor.

Toki Afyon Projeleri

Toki ve Devlet destekli olarak yürütülen Toki Afyon projelerinde TOKİ’nin inşasını yapmış olduğu konutlar ev sahibi olamayan kişiler için düzenleniyor. Ancak Toki konutlarına başvuru yapabilmek için belirlenen şartları taşımak gerekiyor. Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayan Toki Afyon konut projeleri Afyon ilinde yaşayan ve ev sahibi olamayan kişilere tabiri caizse umut ışığı oluyor. Toki Afyon başvuru işlemleri ve detay bilgi için Toki’nin web sitesi üzerinden inceleme yapılıyor. TOKİ Afyon konut başvurusu yapabilmek için ise gerekli olan koşullar sağlandığında TOKİ Afyon merkezlerine bizzat başvuru yapılması gerekiyor. Başvurular sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde yapılan kura çekimi sonrasında faizsiz ev alma imkânı elde ediliyor.

Yatırım Yapmak için Toki Afyon Konut Başvuru Koşulları

Devlet ve TOKİ işbirliği ile yürütülen konut proje kapsamında Afyon ilinde yaşayan dar gelirli vatandaşlar en uygun kredi ile yeni konut sahibi olabiliyor. Ancak yürütülen bu önemli konut proje kapsamı için belirli şartları taşımak gerekiyor. Aranan bu koşullar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaş kimliğini taşımak ilk kural olarak yer alıyor. Toki Afyon projeleri için aranan ikinci detay ise Afyon ilinin herhangi bir ilçesinde minumum bir yıl geçerli olmak şartı ile ikamet etmek gerekiyor. Aylık net geliri 2.500 Türk Lirası olan tüm vatandaşlar Afyon konut projesine başvuru yapabiliyor. Son şart ise başvuru yapacak olan kişilerin üzerlerine kayıtlı bir mal varlığının bulunmaması gerekiyor. Tüm bu şartları taşıyan vatandaşlar Toki konutları için başvuruda bulunabiliyor.