Ana sayfa Ev Alma TOKİ Ankara Projeleri ve Proje Bilgileri

TOKİ Ankara Projeleri ve Proje Bilgileri

0
toki-ankara-projeleri-ve-proje-bilgileri

TOKİ Ankara Projeleri ve Proje Bilgileri. Devlet destekli ev sahibi olmak için uygulanan TOKİ projeleri Ankara ilinde de devam eden bir uygulamadır. TOKİ Ankara projeleri dar gelirli vatandaşlara açılan ev sahibi olma işlemidir. TOKİ Ankara merkezlerine başvuru yapılarak TOKİ Ankara projeleri ve proje bilgileri hakkında detay bilgiler öğrenilebiliyor. Gerekli koşullar sağlandığı takdirde TOKİ konutları için başvuru yapılabiliyor. Devlet destekli olan ve sadece dar gelirli vatandaşlar için yürütülen TOKİ proje kapsamı sayesinde yeni bir ev hayali kuranlar bu sayede yeni bir ev sahibi olabiliyor. Kiradan kurtulmak isterseniz sizde başvuruda bulunabilirsiniz.

TOKİ Ankara Projeleri Faydası

Ankara ilinde ikamet eden ve ev sahibi olamayan kişilere destek amaçlı yürütülen TOKİ Ankara projesinin çok sayıda faydası yer alıyor. TOKİ Ankara projesine belirlenen prosedürler kapsamında başvuruda bulunan kişiler bir tarihte yapılan kura çekimi ile hak kazanıp kazanamadıklarını öğrenebiliyor. Devlet ve Toplu Konut idaresi başkanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen bu proje kapsamından bütçe sıkıntısı yaşayan vatandaşlar faydalanabiliyor. Ancak bu iki resmi kurumun belirlemiş olduğu şart ve detayları taşımak gerekli oluyor. TOKİ Ankara proje ve proje bilgileri bu şekilde belirleniyor. Ev kredisi konusunda Toki kendi bünyesinde yardımcı oluyor.

Ev Sahibi Olmak İçin TOKİ Ankara Proje Başvuru Şartları

TOKİ tarafından her il için başlatılan ve yürütülen TOKİ Ankara başvuruları için taşınması gerekli olan bir takım kurallar ve başvuru şartları yer alıyor. TOKİ Ankara proje başvuruları için Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmak gerekiyor. Ankara ili ya da herhangi bir Ankara ilçesi genelinde minimum bir yıl öncesinde ikamet etmek gerekiyor. Tüm bu şartlar TOKİ Ankara projesi için temel şartlar arasında yer alıyor.

Diğer detaylar arasında ise daha önceki dönemlerde kesinlikle Devlet destekli konut projesine başvurmamak bununla birlikte TOKİ den daha önceden ev almamış olmak gerekli oluyor. Aranan diğer şartlar arasında TOKİ Ankara projesine başvuracak olan kişinin herhangi bir mal varlığının olmaması gerekli oluyor. Son detay ise TOKİ Ankara projesine başvuruda bulunan kişilerin aylık gelirinin 2.500 Türk Lirası altında olması gerekiyor. Tüm bu koşul ve şartları taşıyan tüm kişiler TOKİ ve Devlet destekli konut için başvuru yapabiliyor. Ev almak isterseniz sizde güncel detaylara başvuru yapabilirsiniz.