Ana sayfa Ev Alma TOKİ Kırklareli Proje

TOKİ Kırklareli Proje

0
toki-kirklareli-proje

TOKİ Kırklareli Proje. Kiracıya ev almayı en kolay hale getiren toplu konut idaresi başkanlığı dar gelirli ailelere taksitle ev sahibi olma olanağı tanıyor. Kira öder gibi kendi evinin sahibi olmak düşük gelirli aileler için oldukça uygun bir seçenek oluyor. Kırklareli projesi ile de faizsiz ev alma isteyen banka kredisini ödeme şansı olmayan dar gelirli vatandaşlar bu yolla ev sahibi olabiliyor. TOKİ konutları hem modern bir yapı tarzı ile hem depreme dayanıklı hem de istenilen şekilde iki artı bir üç artı bir olarak alınabiliyor.

Kira Öder gibi Ev Sahibi Olun

İlk etapta konutlar için başvuru tarihi ve şartları belirleniyor. Belirlenen tarihte başvurular alınıyor ve alınan başvuruların uygunluğu uygunsuzluğu araştırılıyor. Başvuruş kabul edilen adaylar çekiliş için hak kazanıyor. Çekiliş tarihinde noter huzurunda yapılan çekilişte ismi çıkan vatandaşlar faizsiz ev sahibi olmaya hak kazanıyor. Bu noktadan sonra belirlenen peşinat ödemesi belirlenen bankalara yapılıyor ve evlerin teslimatı bekleniyor. TOKİ projeleri yapımının tamamlanması kuradan sonra ki bir yıl ya da bir buçuk yıl içerisinde yapılabiliyor. Yapımı tamamlanan konutlar sahiplerine teslim ediliyor sonrasında taksit ödemeleri başlatılıyor.

Kredisiz Faizsiz Ev Alma Kolaylığı

Ev sahibi olmak kira ödeyen herkesin hayali ve amacıdır ki günümüz koşullarında ev sahibi olmak bir hayli zorlaşmış durumdadır. Çok az bir peşinatla ödeyerek taksitle ev sahibi olma şansı tanıyan sistem bugüne kadar çok sayıda insanı ev sahibi etmiş ve etmeye devam etmektedir. Yıllarca kira ödemek yerine kendi evine ödeme yapmak hem mantıklı hem de kârlı bir uygulama olacaktır. TOKİ konutlarından ev almak için belirlenen şartlara uygun olmak gerekmektedir. Bu şartlardan bazıları on sekiz yaşını doldurmuş olmak daha öncesinde TOKİ konutlarından almamış olmak başka bir evinin olmaması gibi şartlardır. Ev almak isteyen düşük gelirli ailelerin TOKİ konutlarından ev almasını kolaylaştırmak amacı ile vadelerin uzatılması normal bir ev fiyatı yanında düşük fiyatlı evlerin de seçenek olarak sunulması yer almaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı için TOKİ konutlarına başvuru şartlarına uygun olmak ve başvuruda bulunmak yeterli olabilecektir.