Ana sayfa Ev Alma Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası

0
vakif-katilim-bankasi

Vakıf katılım bankası ve iktisatevim sayesinde birikim yapılıp konut sahibi olunabilir. Böylelikle %20’lik bir devlet katkısı ile konut sahibi olmak isteyen herkes konut sahibi olma hakkını elde etmiş olur. Konut hesabı ise daha ilk defa ev almak isteyen kişiler için en az 3 yıl düzenli bir şekilde ödemelerinin gerçekleşmesi durumu ile devlet desteği sunan bir katılım hesabıdır.

Bu yaşamevim sayesinde sunulan yöntem ile konut sahibi olmak isteyenler katılım hesabı açıp birikim yapabilir bu fırsatı değerlendirebilir. Ev almanın birçok yolu veya yöntemi olabilir. Bu nedenle kişiler kendi imkanları doğrultusunda en uygun ve en kolay ödeme yöntemini seçmeye çalışmaktadır. Birçok banka konut için avantaj sağlasa da insanlar en fazla taksit ve az ödemeli seçeneği bulunan bir yöntem seçmek istemektedir. Bu nedenle insanlara banka üzerinden birikim yapmak da cazip gelebilir.

Konut Hesabı Özellikleri Nelerdir.

Konut hesabı vizyonevim katkısı sayesiyle sunulan ve asgari 3 yıl vadeli olarak ve TL bazı göz önüne alınarak açılan bir hesaptır. Bu nedenle her sene kâr oranı talebinde bulunur. Konut hesabı çok yüksek kar payı sunan bir hesap türüdür. Ödemelerin durumu aylık olarak ve üç aylık olarak değişiklik gösterebilmektedir. Hesabı açan kişi o tarihte yüksek bir meblağ olmak şartı ile bir defaya mahsus olacak şekilde para yatırabilir. Vakıf katılım bankası aylık ödemeler bir yıl boyunca düzenli ödendiği takdirde en fazla üç kez aksatılabilir. Fakat üç aylık ödemeler sonucunda ise bir yıl boyunca yalnızca bir kez ödeme aksatılabilir. Bir yıl içerisinde sadece iki defa para çekilebilir. Ayrıca konut hesapları ortak değildir, bankalar arasında birbirine taşınamaz ve müşteri çok sayıda konut hesabı açamaz.

Benimevim Konut Hesabından Kimler Faydalanabilir?

Konut hesabı açtıracak olan kişilerin ve benimevim katkısı sayesinde konut sahibi olmak isteyen Türk vatandaşının kendi adına başka konutu olmaması gerekir. Bu hesabı açabilmek için 18 yaşını doldurması gerekir veya 18 yaşından küçük biri konut hesabı açtırmak isterse veli veya vasi tarafından bu hesap açılabilir. Aksi halde konut hesabı açmak pek mümkün değildir.