Ana sayfa Ev Alma Ziraat Bankası Tarafından Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

Ziraat Bankası Tarafından Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

0
ziraat-bankasindan-enflasyona-endeksli-konut-kredisi

Ziraat Bankası, ev sahibi olma hayali kuranlara yepyeni bir ürün olan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi kullanıma sundu. Faizsiz Finans Sistemi gibi ilgi gören bu sistem ile birlikte 1 ve 120 aya varan vade fırsatıyla TÜFE+0,19 (aylık) marj oranı olarak belirlendi. 18 Haziran tarihi ile birlikte ise Vakıfbank ve Halkbank da bu kararda Ziraat Bankası’na katılarak Enflasyona Endeksli Konut Kredisi kullanımını uygulamaya koydu. Müşterileri en az Faizsiz Finans Sistemi kadar heyecanlandıran bu karar ile birlikte tüketicilerin konut ihtiyacını erteleme durumları ortadan kalkacak.

Uygun maliyetler ile pek çok kişi ev sahibi olarak hayalindeki hayatı yaşayabilecek. Vatandaşlar arasında, enflasyon oranlarının düşmesi ile ev almayı bekleyenlerin bu durumda en fazla karlı çıkan kesim olacağını söyleyebiliriz. Ziraat Bankası konut kredisi türünde faiz oranları, kullanıcılar tarafından seçilerek enflasyon oranlarına göre güncelleniyor.

Eminevim

Yatırım yapmak dendiğinde pek çok kişinin aklına ev almak gelir. Peşinatlı sistem ile birlikte ev sahibi olmak isteyenler, ilk etapta taksit ve peşinat tutarlarını belirlemelidir. Ardından vade süresini belirlemeliler. Böylelikle ödeme zamanlarından herhangi bir azalma veya artış söz konusu olmayacaktır. Eminevim sistemi, sunduğu pek çok ayrıntılı avantaj ile ev almak isteyenlerin en çok başvurduğu yöntemlerden biridir.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisine Başvuru Şartları:

  • Kredi notu
  • Belgelenebilir gelir
  • Sigortalılık süresi

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Özellikleri

Enflasyondan korumalı konut kredisini ifade eden enflasyona endeksli konut kredisinin, kullanıma sunulduğu bankalar içerisinde özellik bakımından farklılıklar göstermektedir. Buna göre iki üründe de 120 aya varana kadar vade yapabilen iki bankaya bakıldığında faiz oranı güncellemeleri ise Ziraat Bankası çatısı altında bakıldığında 6 veya 12 aylık periyotlarda güncellenebiliyor. Bunun yanında Vakıfbank ise 3, 6 veya 12 aylık periyotlarda güncelleme sağlıyor. Öte yandan faiz oranı açısından tüketiciyi korumak adına bir tavan faiz uygulaması da duyuruldu. Buna göre, alınan konut kredisinin faiz oranları sözleşmede belirtildiği gibi azami faiz oranını geçemiyor. Siz de ev almak için Eminevim ve Birevim gibi platformları değerlendirebilirsiniz.